Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2024. május 19. vasárnap
Ivó, Milán
A Nap kel 05:04-kor,
nyugszik 20:30-kor.

Holnap
Bernát, Felícia
napja lesz.

Legutóbbi képek


 
 

Szlovákiai utazás

2015.03.08-án a Comenius pályázat keretén belül Szlovákiába utazhattunk a Schüler als Wirtschaftsexperte című projekttalálkozóra. Ezen az eseményen három ország vett részt: Lengyelország, Magyarország és Szlovákia, s immáron ötödik alkalommal lehettünk újra együtt.
 


Ahhoz, hogy ezen az úton részt vehessünk, egy társasjátékot készítettünk. Mikor megérkeztek a különböző országok képviselői, elindultunk Spisska Nova Ves látnivalóit megtekinteni, mely után az utunk a Szűz Mária mennybemenetele templomhoz vezetett. Fölmehettünk a templomtoronyba, ami a környék legmagasabb épülete volt, s ahonnan kitekintve csodálatos látvány tárult elénk: elláttunk egészen a Tátráig és láthattuk a környező településeket. Kedden a szlovákiai Stredná Odborná iskolába a lengyel és a szlovák diákokkal közösen általunk készített feladatokat oldottunk meg, majd egy rövid prezentációval bemutattuk iskolánkat a partner országoknak. Életnagyságú társasjátékot készítettünk idehaza, amit Szlovákiában csoportosan próbáltunk ki, mely során még jobban megismertük egymást és életre szóló barátságokat kötöttünk. Részt vehettünk a szlovákiai OTP-Bank gazdasági témájú német nyelvű előadásán. Az egyik magyar diáktársunk születésnapjára készített meglepetés még inkább összekovácsolta a csapatunk résztvevőit. A szerdai Tátrai kirándulás alkalmával az 5 km-es gyalogtúránk megkoronázásaként valódi faragott jégszobrokat láthattunk, ahol mindannyiónkat elbűvölt a hófehér havas táj szépsége. Szerdán a késői délutáni órákban búcsút kellett intenünk a vendéglátóinknak, de tudtuk, hogy májusban, Lengyelországban újra láthatjuk egymást, és folytathatjuk a közös munkát. Büszkék vagyunk arra, hogy Vay-s diákokként mi vehettünk részt ebben a csereprogramban, és örülünk, hogy ezzel a kirándulással fejleszthettük nyelvtudásunkat, s az utazás során munkánk által az iskolánk hírnevét öregbíthettük.

 

Frendrich Eszter
Reményi Dorottya
Tarr Anita
Szilágyi Dávid
Tóth Norbert

EASZC


INGYENES SZAKMAI KÉPZÉSEK!!!
 

IGÉNYFELMÉRÉS 

 
 

Nemzeti Tehetség Program