Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2024. május 19. vasárnap
Ivó, Milán
A Nap kel 05:04-kor,
nyugszik 20:30-kor.

Holnap
Bernát, Felícia
napja lesz.

Legutóbbi képek


 
 

Mit dem interaktiven Kulturkoffer durch Europa reisen - Találkozó Krétán

Diákjaink és tanáraink 2016. május 8-15 között Krétán, Kissamos városában vehettek részt az Erasmus+ Projekt keretein belül szervezett 5. diáktalálkozón. Nemzetközi találkozónk alkalmával sok élményben volt részünk. A megnyitóünnepségen a diákok mutatták be munkáikat „Város, iskola, híres festők” témákban.

Ezután ellátogattunk a városházásra, majd csapatépítő játékok következtek. A kissamosi városnéző túránk is jó hangulatban telt. A Kissamosi Régészeti Múzeum sok érdekességgel szolgált, diákjaink nagy érdeklődéssel fedezték fel Kréta itt megőrzött emlékeit. A „Moni Gonias” és a Moni Chrryssopigis kolostorok meglátogatása, a bizánci kultúra megismerése, a Népművészeti Múzeum és a Vallási Múzeum megtekintése olyan felejthetetlen élményekkel járt, amelyek diákjaink számára örök emlékként maradnak meg. Több workshop-ot is szerveztünk, melyek célja a török kultúra megismerése, a zenével való kommunikáció volt. Nagy sikere volt a tenger partján a homokvár építésnek is. Minden diák nagy örömmel vett részt ebben a művészi munkában. Kirándulásaink Vrysses és Krapi városaiba kulináris élményekkel gazdagítottak minket. Tradicionális krétai ételeket kóstoltunk és megismertük a skafiani pita készítését is. A tengermúzeum meglátogatása, a hajók, hajózási eszközök megismerése sokak számára jelentett újdonságot. A görög Nemzeti Ügynökség „Európa –nap” c. rendezvényén is részt vettünk. Iskolánkból a következő tanárok és diákok vettek részt a programokon: Bogdán Gabriella, Pásztorné Bakos Andrea, Gábor István, Faragó Anna, Szűcs Csenge, Süket Dorina, Balogh Károly, Serbán Tihamér és Vékony Sándor.
A magyar csoport egy népi táncot is bemutatott a projekt záró estéjén:
https://www.youtube.com/watch?v=92epjolGvn4
Youtube Link a találkozóról:
https://www.youtube.com/watch?v=Z-CFg_iE3lE
 
 
 

EASZC


INGYENES SZAKMAI KÉPZÉSEK!!!
 

IGÉNYFELMÉRÉS 

 
 

Nemzeti Tehetség Program