Auguszta
napja lesz.

Legutóbbi képek

AJKP-s siker az akadályfutás keleti sasfészkében

2021.09.11-én, szombaton egy remek akadályversenyen vehettünk részt Nyíregyházán. Az Extreme Trail akadályverseny már harmadjára került megrendezésre ráadásul nem kis létszámmal. Nagyon vártuk a versenyt, mivel tavaly is szuper élményekkel gazdagodtunk.

A 7km-nek ígért táv végül 8,5km lett 25-30 akadállyal színesítve. Mivel az időjárás kedvezett nekünk és jó időt kaptunk aznap sokan örültünk a vízben lévő feladatoknak.

A futamok indulása előtt a versenyzőket Valu Tibor közös bemelegítésre invitálta. A pálya nagyon igényesen lett kialakítva. Az útvonalat végig szalagok jelezték, a feladatoknál segítőkész önkéntesek vártak. Véleményünk szerint a legjobb akadályok közé tartozik a gumifal megmászása, de nagyon örültünk, hogy szinte mindenkinek sikerült leküzdenie a sajtfalat. Volt pár nehéz feladat, amit nem mindenki tudott teljesíteni, de persze kaptunk büntetést cserébe. Szerencsére ez nem esett a nehezünkre, hiszen felkészülten vágtunk neki a versenynek. Tudjuk, miben kell fejlődnünk, hogy minél kevesebb büntető feladat legyen legközelebb. Ajánlom mindenkinek az Extreme Trail akadályversenyt, aki szeret sportolni, kipróbálná magát vagy szeretne egy kis aktív pihenést a barátaival eltölteni.

Iskolánkat 8 fő képviselte, ebből 7 fő, AJKP-s tanuló. A kiválasztott hét tanuló hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetű, mindannyian iskolánk Arany János Kollégiumi Programjának tagja. Egy fő pedagógus is rajthoz állt. A felnőtt   kategóriában a Vay-s tanulók két csapattalszerepeltekA Vay A csapata a harmadik, míg a B csapata a 4. helyen zártak.