Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2021. április 16. péntek
Csongor, Joakim
A Nap kel 05:56-kor,
nyugszik 19:44-kor.

Holnap
Rudolf, Kiara
napja lesz.

Legutóbbi képek

Cikkek

XXVI. Országos Szántóverseny Buzsák

Idén Buzsákon került megrendezésre a XXVI. Országos Szántóverseny döntője. Erre iskolánk versenyzője Hurja József mezőgazdasági gépész tanuló is bejutott, mert kategóriájában első helyen végzett a nemrégiben térségünkben megrendezett Regionális Szántóversenyen.
 


A szántást jól elvégezni a legnehezebb feladat a mezőgazdasági gépi munkák közül. Kell hozzá egy traktor, egy jól beállított szépen dolgozó eke és egy ügyes gépkezelő, aki ezekből ki tudja hozni a maximumot. Nagyon sok tényező befolyásolja a szántás minőségét, s ezek a tényezők méterről méterre is változhatnak, ezért nagyon sok múlik a gépkezelőn, hogy mindezekre mindig megfelelően reagáljon.
Ezen a versenyen az ország legjobb szántó emberei szálltak egymás ellen versenybe a mögöttük lévő technikákkal.
A verseny megnyitója 10 órakor kezdődött, majd az indulók elfoglalták a számukra kisorsolt parcellákat és a zöld zászló felhúzását követően elkezdhették a nyitóbarázda kialakítását. Ezeket a versenybírók lepontozták, majd a versenyzők folytathatták munkájukat a nyitóbarázda összevettetésével, ezt követően pedig széjjelszántást végeztek az ágyekések.

   


A versenyre sok érdeklődő látogatott, akiket különböző kísérő rendezvények vártak. Kísérő programként voltak gépkiállítások, szántási bemutatók, sétatraktorozás és az elmaradhatatlan ekevas hajító verseny.
A rendezvény az erdményhírdetéssel zárult. Büszkék lehetünk Hurja József tanulóra, aki a legtöbb versenyzőt adó kategóriában a 4. helyezést érte el. Maga mögé utasította a benevezett szakképző iskolák összes versenyzőjét. Előtte a dobogós helyeken csak sok éves rutinnal rendelkező, profi felnőtt versenyzők végeztek.


Köszönet illeti a Belarus Hungária Kft-t akik segítséget nyújtottak a versenyzéshez felhasznált eke iskolánkból Buzsákra való elszállításban.

Könyvtár nyitvatartás

  VÁSÁRTÉR  ÚT NAMÉNYI ÚT
HÉTFŐ 12:30-15:10 8:50-11:35
KEDD 8:50-11:35 12:30-15:10
SZERDA 12:30-14:15 8:50-11:35
CSÜTÖRTÖK 8:50-11:35 12:30-14:15
PÉNTEK 12:30-14:15 9:45-11:35

Webmail