Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2024. május 23. csütörtök
Dezső
A Nap kel 05:00-kor,
nyugszik 20:34-kor.

Holnap
Eszter, Eliza, Vanessza
napja lesz.

Legutóbbi képek

Cikkek

Menet a doni hősökért

Idén is megszervezésre került a Honvédsuli Egyesület által Dankó László ezredes szervezte Doni emléktúra, melynek második szakaszán a Vay Ádám Mezőgazdasági Technikum Szakképző Iskola és Kollégium kadét tanulói és néhány oktatója is részt vett.

Ez volt az emléktúra lezárása, ugyanis az elmúlt 12 év alatt 1750 kilométert tettek meg a résztvevők 229 vármegyei települést érintve. A doni emlékmenet célja, hogy mindenkiben felébressze a tudatot, hogy a második világháború alatt a Don folyónál elesett bakáink milyen hősiesen védték a hazát ilyen messzi távolságból is. Csekély számú magyar katona tért haza, sok fiatal korú áldozatot követelt a védelem.

Tanulóink lassan, de biztosan elértek Fülpösdarócról Géberjénen, Győrtelken és Tunyogmatolcson át Cégénydányádra gyalog, közel 25 kilométert megtéve. Minden állomáson koszorúzással emlékeztünk meg a hősökről.

Az alábbi személyek vettek részt a túrán iskolánkból:
Bányai Patrik
Belics Tamás
Bisztriczki Balázs Róbert
Bunkóczi Balázs
Czidor Norbert
Fazekas András Bendegúz
Fazekas Petra
Fodor Zsanett
Horváth Barbara
Horváth Márió
Kovács Lara Lejla
Latos Márió
Székely Anett
Vaszilkov Richárd
 
Medve- Kaluczki Edina oktató
Szögyényi Gábor oktató
Vincickiné Sinka Zsuzsanna oktató 

Legyél te is AGRÁRDIÁK!

Webmail, Kréta belépés