Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2024. július 16. kedd
Valter
A Nap kel 05:07-kor,
nyugszik 20:46-kor.

Holnap
Endre, Elek, Dzsesszika
napja lesz.

Legutóbbi képek

Cikkek

Az ország legnagyobb szántóföldi gépshow-ján jártunk

2018. szeptember 20-án iskolánk 23 tanulója vett részt Mezőhegyesen a II. NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShown, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. Kiállítási Centrumában.

Diákjaink  precíziós gazdálkodás területeit ismertető előadásokat hallgattak, és az évszaknak megfelelő fajta-, mikro-, és demóparcellás bemutatókat tekintettek meg a 42 hektáros területen megrendezett kiállításon. Tanulóink több erőgép és munkagép kapcsolatát látták munka közben, megtapasztalhatták ezen eszközök munkájának minőségbeli különbségét. Több gépgyártó is bemutatta a legújabb gépeit, így a jövő szakemberei, a Vay-s gépészek a XXI. században már nélkülözhetetlen GPS-technológiát és a mezőgazdaságban használatos drónokat is megismerték. Köszönjük a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóságának az utazási és részvételi lehetőség biztosítását!

 
Czine Zoltán
Mezőgazdasági-műszaki szakmai munkaközösség vezető
 

Legyél te is AGRÁRDIÁK!

Webmail, Kréta belépés